czwartek, 9 lutego 2017

Analiza zwiastunu 10 serii Doctor Who


Jak co roku zapraszamy Was do naszej analizy zwiastunu zbliżającej się nowej serii DrWho. Możliwe spoilery!Zwiastun otwierają sceny z pierwszego odcinka A Star In Her Eye oraz monolog nowej towarzyszki granej przez Pearl Mackie.

Bill: Jestem Bil. Serwuję frytki.

Według plotek Bill pracuje w stołówce studenckiej. Bill: On jest profesorem lub wykładowcą, albo jak ja nazywa... Doctor What?

Bill nie jest sama i traktuje Doktora (który podszywa się pod wykładowce) jak była towarzyszka Ace.Bill: A teraz wszędzie podróżujemy...

Prawdopodobnie ostatnie sceny pierwszego odcinka ukazująca klasyczny moment, kiedy Doktor zabiera na pokład TARDIS nowego towarzysza w podróż jego życia.Bill: Tu jest jak w...
Doktor: Statku kosmicznym
Bill: Kuchni!

To co zwykle. Reakcja towarzysza po wejściu do TARDIS i znów obalenie schematu jest większa w środku...

Bill: W całej przestrzeni...


Bill: Gdzie jesteśmy? W którą stronę jest Ziemia?

Pierwsza scena z drugiego odcinka napisanego przez autora odcinka In The Forest of the Night Franka Cottrell-Boyce'a. Jak widać historia dzieje się w futurystycznym mieście otoczonym przez pole kukurydzy.


Bill: Co to Dalek?

Scena znana już z materiału przedstawiającego nam nową towarzyszkę. Typowy Dalek-odcinek.


Bill: Czy mogę skorzystać z toalety?

Twarz Doktora mówi wszystko...

Bill: W całym czasie...Bill: Do środka!

Następnie widzimy parę scen z trzeciego odcinka napisanego przez Sarah Dollard. Bill wydaje się bardzo zadowolona z podróży w czasie.
Bill spotyka niebieską twarz Dahhrena graną przez Petera Caulfielda. Scena z piątego odcinka napisanego przez Jamiego Mathiesona.


Kolejna scena z Dalek-odcinka.


Scena z drugiego odcinka. Jakiś futurystyczny skarbiec lub powierzchnia magazynowa?


Prawdopodobnie scena z pierwszego odcinka. Bill obserwuje erupcję wody.


Postać z czwartego odcinka The Haunted Hub od Mike'a Bartletta. Historia według plotek opowiada o gigantycznych stonogach, które żyją pod podłogami. Serio.Więcej scen z pierwszego odcinka. Krzycząca dziewczyna to Heather grana przez Stephanie Hyam. Jest przyjaciółką Bill. Czyżby Wody Marsa powróciły?


Krwiożercze roboty emoji to nowy przeciwnik z drugiego odcinka.


Ten przepiękny krajobraz to jak na razie jedyny klip z dziewiątego odcinka The Eaters of Light. Napisała go znana z klasycznej ery i Siódmego Doktora Rona Munro.


David Suchet jako The Landlord. Czwarty odcinek.Bill: Gdzie jesteśmy?
Doktor: Generalnie podczas wojny. Ale nie jest to tak złe, jak brzmi!

Ponownie wracamy do Dalek-odcinka. 


 Doktor: Jestem Doktorem. Uratuje was wszystkich i kiedy to zrobię resztę życia spędzicie na rozmyśleniach kim właściwie byłem. 

Sceny z piątego odcinka. Doktor ma zamiar zrobić coś heroicznego (i głupiego jak zwykle).Interesujący zbiór scen z trzeciego odcinka. Doktor ma znów na sobie soniczne okulary. Głównym przeciwnikiem ma być wężowaty potwór żyjący w głębinach Tamizy. Ktoś chyba postanowi nierozsądnie popływać... Co najciekawsze, jednym klipie widać ciekawy zbiór postaci... Duchowny trzymający Doktora za ramię oraz... papież w tle.


Scena z pierwszego odcinka. Widać gejzer, którego wcześniej Billi obserwowała z szokiem na twarzy.


Gotyckie wdzianko. Jedenasty byłby dumny.


Scena z piątego odcinka i postać grana przez Kierana Bewa mówiąca:

Postradałeś zmysły?
Doktor: Tak, kompletnie. Ale to nie jest najważniejsza rzecz.Eksplozja, po czym widzimy napis: Zobacz wszechświat na nowo.

I koniec. Zapowiada się obiecująco. Mamy nadzieję, że Doctor Who znów powróci do swej chwały, a fani będą mogli spokojnie zapomnieć o gównie serwowanych nam od 2013 przez BBC. 

1 komentarz:

  1. Calkiem dobra analiza :) koncowy komentarz dobrze streszcza to, na co fani maja nadzieje.

    OdpowiedzUsuń

Witaj w świecie Doctor Who!