czwartek, 9 lutego 2017

Analiza zwiastunu 10 serii Doctor Who


Jak co roku zapraszamy Was do naszej analizy zwiastunu zbliżającej się nowej serii DrWho. Możliwe spoilery!Zwiastun otwierają sceny z pierwszego odcinka A Star In Her Eye oraz monolog nowej towarzyszki granej przez Pearl Mackie.

Bill: Jestem Bil. Serwuję frytki.

Według plotek Bill pracuje w stołówce studenckiej. Bill: On jest profesorem lub wykładowcą, albo jak ja nazywa... Doctor What?

Bill nie jest sama i traktuje Doktora (który podszywa się pod wykładowce) jak była towarzyszka Ace.Bill: A teraz wszędzie podróżujemy...

Prawdopodobnie ostatnie sceny pierwszego odcinka ukazująca klasyczny moment, kiedy Doktor zabiera na pokład TARDIS nowego towarzysza w podróż jego życia.Bill: Tu jest jak w...
Doktor: Statku kosmicznym
Bill: Kuchni!

To co zwykle. Reakcja towarzysza po wejściu do TARDIS i znów obalenie schematu jest większa w środku...

Bill: W całej przestrzeni...


Bill: Gdzie jesteśmy? W którą stronę jest Ziemia?

Pierwsza scena z drugiego odcinka napisanego przez autora odcinka In The Forest of the Night Franka Cottrell-Boyce'a. Jak widać historia dzieje się w futurystycznym mieście otoczonym przez pole kukurydzy.


Bill: Co to Dalek?

Scena znana już z materiału przedstawiającego nam nową towarzyszkę. Typowy Dalek-odcinek.


Bill: Czy mogę skorzystać z toalety?

Twarz Doktora mówi wszystko...

Bill: W całym czasie...Bill: Do środka!

Następnie widzimy parę scen z trzeciego odcinka napisanego przez Sarah Dollard. Bill wydaje się bardzo zadowolona z podróży w czasie.
Bill spotyka niebieską twarz Dahhrena graną przez Petera Caulfielda. Scena z piątego odcinka napisanego przez Jamiego Mathiesona.


Kolejna scena z Dalek-odcinka.


Scena z drugiego odcinka. Jakiś futurystyczny skarbiec lub powierzchnia magazynowa?


Prawdopodobnie scena z pierwszego odcinka. Bill obserwuje erupcję wody.


Postać z czwartego odcinka The Haunted Hub od Mike'a Bartletta. Historia według plotek opowiada o gigantycznych stonogach, które żyją pod podłogami. Serio.Więcej scen z pierwszego odcinka. Krzycząca dziewczyna to Heather grana przez Stephanie Hyam. Jest przyjaciółką Bill. Czyżby Wody Marsa powróciły?


Krwiożercze roboty emoji to nowy przeciwnik z drugiego odcinka.


Ten przepiękny krajobraz to jak na razie jedyny klip z dziewiątego odcinka The Eaters of Light. Napisała go znana z klasycznej ery i Siódmego Doktora Rona Munro.


David Suchet jako The Landlord. Czwarty odcinek.Bill: Gdzie jesteśmy?
Doktor: Generalnie podczas wojny. Ale nie jest to tak złe, jak brzmi!

Ponownie wracamy do Dalek-odcinka. 


 Doktor: Jestem Doktorem. Uratuje was wszystkich i kiedy to zrobię resztę życia spędzicie na rozmyśleniach kim właściwie byłem. 

Sceny z piątego odcinka. Doktor ma zamiar zrobić coś heroicznego (i głupiego jak zwykle).Interesujący zbiór scen z trzeciego odcinka. Doktor ma znów na sobie soniczne okulary. Głównym przeciwnikiem ma być wężowaty potwór żyjący w głębinach Tamizy. Ktoś chyba postanowi nierozsądnie popływać... Co najciekawsze, jednym klipie widać ciekawy zbiór postaci... Duchowny trzymający Doktora za ramię oraz... papież w tle.


Scena z pierwszego odcinka. Widać gejzer, którego wcześniej Billi obserwowała z szokiem na twarzy.


Gotyckie wdzianko. Jedenasty byłby dumny.


Scena z piątego odcinka i postać grana przez Kierana Bewa mówiąca:

Postradałeś zmysły?
Doktor: Tak, kompletnie. Ale to nie jest najważniejsza rzecz.Eksplozja, po czym widzimy napis: Zobacz wszechświat na nowo.

I koniec. Zapowiada się obiecująco. Mamy nadzieję, że Doctor Who znów powróci do swej chwały, a fani będą mogli spokojnie zapomnieć o gównie serwowanych nam od 2013 przez BBC. 

3 komentarze:

  1. Calkiem dobra analiza :) koncowy komentarz dobrze streszcza to, na co fani maja nadzieje.

    OdpowiedzUsuń
  2. I like what you shared in the article, thank you for that, it has given me more experience. I would like to share with you some interesting things, if you have free time and want to find a tool for fun read it now ill always love you quotes. Read and ponder the good quotes of life below, you will surely draw in life's own deep lessonstruyện ngôn tình ngược hiện đại hayOr you can go and search for the most fun games to play liketro choi noi hoa. Surely what I'm introducing to you will not disappoint you. Please click and experience. Having fun.

    OdpowiedzUsuń

Witaj w świecie Doctor Who!