niedziela, 2 czerwca 2013

Matt Smith odchodzi z serialu!


Stacja BBC oficjalnie ogłasza, że Matt Smith po kilku latach decyduje się porzucić rolę Doktora.

Ostatnim odcinkiem Matta Smitha będzie tegoroczny świąteczny odcinek specjalny. Zobaczymy go także w odcinku z okazji 50 rocznicy serialu, który zostanie wyemitowany w listopadzie. Matt Smith jest pierwszym aktorem grającym Doktora, który został wyróżniony nominacją do nagrody BAFTA. Zdobył także kilka innych nagród.

"Doktor Who" był dla mnie jako aktora i człowieka niesamowitym doświadczeniem, które zawdzięczam obsadzie, ekipie i fanom. Jestem bardzo wdzięczny całej obsadzie i ekipie, którzy niestrudzenie pracowali każdego dnia, by zrealizować elementy serialu i dać "Doktora Who" widzom. Niektórzy zostali moimi dobrymi przyjaciółmi i jestem ogromnie dumny z tego, co osiągnęliśmy przez ostatnie cztery lata, ale kiedy trzeba odejść, to trzeba odejść. Dzięki wam za wszystko.
- pisze Matt Smith w oświadczeniu.

Wielcy aktorzy wiedzą, kiedy nachodzi czas, by odejść, więc przygotujcie się w te święta na łamiące serce emocje, gdy pożegnamy się z jedenastym.
- pisze Steven Moffat.

Nie jest to jednak koniec serialu, gdyż jakiś czas temu stacja BBC zamówiła 8 sezon. Rozpoczynają poszukiwania kolejnego Doktora. Twórcy są podekscytowani tym, że po 50. rocznicy serialu zadebiutuje nowy Doktor. Na pewno ma powrócić Jenna-Louise Coleman jako Clara.

Na razie szczegóły spektakularnego odejścia Matta Smitha są nieznane. Przekonamy się pod koniec roku. Spekuluje się, że kolejnym Doktorem może być kobieta.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj w świecie Doctor Who!